Następne kursy :


Kursy czwartkowe 2019r.
10.01-07.02.19r.
14.02-14.03.19r.
21.03-18.04.19r. .
25.04-23.05.19r.
06.06-04.07.19r.
11.07-08.08.19r.
22.08-12.09.19r.
19.09-17.10.19r.
24.10-14.11.19r.
21.11-12.12.19r.

Weekendowe 2019r.
22-23-24-30-31.03.19r.
7-8-9-15-16.06.19r.


Zapraszamy:)
Szkoła Rodzicielstwa
Ważne informacje

Rodzi się Rodzina
Warszawa-Śródmieście, ul. Emilii Plater 25 lok. 4


Szkoła prowadzi zajęcia refundowane przez Urząd Miasta st. Warszawy – bezpłatne dla Pań zameldowanych lub odprowadzających podatki w Warszawie.

Wszystkich naszych Absolwentów zapraszamy BEZPŁATNIE na Kurs Resuscytacji Noworodka.Zapraszamy:)

Program Zajęć

Wszystkich Rodziców zapraszam na zajęcia do Szkoły Narodzin. Zapraszam Was w niezwykłą podróż…
Podróż, u kresu której czeka Was nowy początek…

RODZICIELSTWO

Podczas 5 spotkań odkryjemy radość z oczekiwania na narodziny Waszego Maleństwa i przygotujemy Was do niezwykłego wydarzenia, jakie Was czeka - do porodu i Rodzicielstwa… Opowiemy o radościach i smutkach Młodej Mamy… O rozwoju i pielęgnacji noworodka, karmieniu piersią… Przygotujemy Was do łagodnego przejścia przez pierwsze – najtrudniejsze dni w domu z Maleństwem. Podczas zajęć z pediatrą dowiecie się wszystkiego na temat stanów przejściowych noworodka i szczepień. Omówimy wszystkie najważniejsze zagadnienia z zakresu ciąży, porodu i połogu.
Fizjoterapeutka zaprezentuje ćwiczenia usprawniające dla Kobiet w ciąży, przygotowujące do porodu i pomagające powrócić do formy po porodzie!


  • Spotkanie 1- poznajmy się …

Pierwsze zajęcia dają możliwość wypowiedzenia swoich oczekiwań, co do programu szkoły: poruszanych zagadnień i tematyki. To także doskonały czas na wyrażenie swoich uczuć i emocji związanych z oczekiwaniem na narodziny Waszego Maleństwa w gronie osób, które przeżywają podobne emocje. To czas na nawiązanie nowych znajomości, które niekiedy przeradzają się w wielopokoleniowe przyjaźnie…

W drugiej części zajęć skupimy się na omówieniu fizjologii ciąży, niezbędnych badań, jakie trzeba wykonać, zmian, jakie zachodzą w Rodzicach - Mamie i Tacie.

Na zakończenie - spotkanie z Waszymi dziećmi… Sposoby kontaktu z Maluchami, rozpoznawanie sposobu ułożenia dziecka i warsztaty – kolorowe brzuszki.

  • Spotkanie 2

To zajęcia, na które oczekujecie z wielką ciekawością i jeszcze większym lękiem… Aby go oswoić przekażemy Wam praktyczną wiedzę na temat porodu. Omówimy zwiastuny porodu – jak rozpoznać, że to JUŻ – czyli, kiedy pojechać do szpitala? Etapy porodu, poród fizjologiczny, porody zabiegowe i cięcie cesarskie. Metody łagodzenia bólu - naturalne i znieczulenie porodu.

  • Spotkanie 3 - poród - ciąg dalszy…

Odkryjemy drzemiącą w Kobiecie siłę… Niezwykłą moc, jaką daje MACIERZYŃSTWO. Porozmawiamy na temat niezwykłych emocji, jakie są Waszym udziałem w czasie porodu. Podpowiemy, co spakować do torby, którą zabierzecie do szpitala. Omówimy pozycje porodowe i ich znaczenie dla przebiegu porodu. Podejmiemy dyskusję na temat osoby towarzyszącej w porodzie: zainicjujemy rozmowę, którą dokończycie już sami, w domu…

POŁÓG - opowiemy o tym, co dzieje się po porodzie…

Wydaje się, że temat porodu jest najbardziej stresującym zagadnieniem omawianym w Szkołach Rodzenia. Jednak to, co w teorii wydaje się oczywiste - czyli sielanka po powrocie do domu – dla niektórych okazuje się trudnym czasem… POŁÓG - piękne, choć niekiedy bardzo trudne - szczególnie pierwsze dni - w domu z Maleństwem. Jak przygotować się do tych zmian? Co dzieje się z Młodą Mamą, z dzieckiem, jak odnaleźć się w nowej roli - Ojca Rodziny? Na te i inne pytania odpowiemy podczas tego spotkania.

Spotkanie z dietetykiem – dieta w ciąży i po porodzie.

  • Spotkanie 4

Spotkanie z Doradcą Laktacyjnym, podczas którego omówimy korzyści płynące z karmienia naturalnego (zarówno dla Mamy jak i Dziecka), pokażemy wygodne pozycje do karmienia, omówimy dietę mamy karmiącej, i zajmiemy się problemami, jakie mogą się pojawić - podpowiemy jak sobie z nimi poradzić. Dla Mam, które ze względów zdrowotnych nie będą mogły karmić Maleństwa piersią – po wcześniejszym umówieniu - bezpłatne, indywidualne spotkanie na temat karmienia mieszankami.

Spotkanie z pediatrą- stany przejściowe noworodka, szczepienia…

  • Spotkanie 5

Spotkanie z fizjoterapeutą.

W drugiej części - porozmawiajmy o dzieciach …
Pokażemy jak zaopiekować się nowonarodzonym Maleństwem - od przygotowania kącika dla noworodka, poprzez niezbędne zakupy, prawidłową pielęgnację, kąpiel aż do omówienia sytuacji trudnych, w których możecie się znaleźć. Zwrócimy szczególną uwagę na pielęgnację pępka. „Wykąpiemy” baby lalkę i ułożymy w bezpiecznej pozycji do snu.

Podsumowanie zajęć, przypomnienie najważniejszych treści „w pigułce”, pytania - odpowiedzi. Omówienie funkcjonowania szpitala św. Zofii. Na zakończenie rozdanie materiałów dla uczestników.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, co ułatwia przyswojenie wiedzy. Na wszystkie zajęcia zapraszamy PARY. Osobą towarzyszącą może być mąż, partner, mama, teściowa, przyjaciółka… Ktoś, z kim będzie można podyskutować po powrocie z zajęć do domu.