Nasz Zespół

Nasz Zespół tworzą doświadczone położne ze Szpitala Specjalistycznego św. Zofii  w Warszawie oraz Międzynarodowe Konsultantki Laktacyjne i Specjaliści w zakresie fizjologii i fizjoterapii noworodka.

Agnieszka Kacalak

Specjalistka w Dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego Edukator ds. Laktacji, Położna Rodzinna

W zawodzie położnej pracuję od 1996r. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie w Oddziale Intensywnej Opieki Neonatologicznej zajmowałam się wcześniakami oraz chorymi noworodkami przez 8 lat. W 2004 roku przeniosłam się do Warszawy, rozpoczęłam pracę w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii, gdzie pracuję do dziś. Początkowo w Oddziale Ginekologii, następnie w Bloku Porodowym, aktualnie w Oddziale Patologii Noworodka – opieka nad najmłodszymi to od wielu lat moja pasja, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę. Jej potwierdzeniem było zdanie egzaminu specjalizacyjnego i uzyskanie w 2019r. tytułu Specjalisty w Dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego. Jestem absolwentką kierunku Położnictwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Wydziale Nauki o Zdrowiu.

Przez kilka lat prowadziłam zajęcia w Szkołach Rodzenia moich koleżanek – położnych. Od stycznie 2013r. prowadzę swoją Szkołę Rodzicielstwa, dla której stworzyłam autorski program. Dodatkowo przygotowuję również indywidualnie pary do porodu oraz prowadzę konsultacje laktacyjne już po porodzie – zajmuję się Mamami i Noworodkami – po powrocie do domu. Opieka nad młodą Rodziną, pomoc w pielęgnacji Maluszka, rozwiązywanie problemów laktacyjnych, jakie mogą się pojawić oraz wsparcie młodych Rodziców w spokojnym wprowadzeniu Maluszka do nowego życia – to od lat moja pasja i wielka radość z wykonywanego zawodu.

Położnictwo od zawsze było moją pasją i sposobem na życie. Już jako dziecko wiedziałam, co chcę robić w życiu zawodowym. 

“Moje” najstarsze pociechy mają już po kilka/kilkanaście lat i z wielką przyjemnością spotykamy się do tej pory utrzymując z Rodzicami przyjacielskie kontakty.

Odpoczywam najchętniej w Polsce, często można mnie spotkać na widowni teatrów, sal koncertowych i operowych… 

Sztuka to moja druga pasja.
Kocham polskie morze – uwielbiam jego spokojny szum i dotyk ciepłego, miękkiego piasku a czytanie książek w takim otoczeniu daje mi możliwość całkowitego przeniesienia się do ich świata. 
Ponadto, kocham zwierzęta – jestem właścicielką 3 kotów – niezwykłych stworzeń. 
Połączenie pracy i pasji – daje mi radość życia, którą staram się dzielić z innymi.

Izabela Dembińska

Z wykształcenia jestem psychologiem i położną oraz trenerem świadomej pracy z ciałem w okresie okołoporodowym. Prowadzę Indywidualną Praktykę Położnej.

Ekspert „Pytania na śniadanie” i „Dzień dobry TVN”. Pasjonują mnie naturalne narodziny, poród i macierzyństwo w którym mogę być przy kobiecie a nie ponad. W bliskości jej naturalnego środowiska. Wsparcie kobiet na ten moment w narodzinach w warunkach domowych oraz przygotowanie ciała rodzącej do wydarzenia jakim jest poród ze wsparciem zespołu osteopatii to droga, która mnie napędza. Odbyłam wiele szkoleń i brałam udział w wielu konferencjach z zakresu położnictwa, pracy z ciałem. Ściśle współpracuje z Kliniką Osteopatii Renort Słuchając Ciała. Przygotowuje kobiety do porodu nie tylko w warunkach domowych a także i szpitalnych. Stosuje techniki Spinning Babies, jako certyfikowana absolwentka szkoleń tej metody.Położną zostałam z wyboru.  Misja ta narodziła się we mnie po doświadczeniu własnego porodu. Jestem położną bo moja praca to mój styl życia. Pasję, przejęłam od mamy, też położnej.Wierzę w dobry poród kobiety, wierze, że wiara w to, że potrafi urodzić to podstawa w pracy położnej .Założycielka „Medical Pregnancy Training” i „Poród to ruch”- szkoleń dla profesjonalistów oraz programu dla kobiet w okresie okołoporodowym „Ćwicz z położną“. Szkoleniowiec Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia w zakresie Standardu Opieki Okołoporodowej. Członkini Stowarzyszenia Niezależnych Położnych DOBRZE URODZENI.

Autorka książek „Rodzić można łatwiej” i „Pierwsze chwile z noworodkiem”.

Uczestniczka licznych wystąpień medialnych i uczestniczka szkoleń oraz konferencji z zakresu treningu w ciąży i w tematyce położnictwa. Obecnie związana  z siecią przychodni Renort Słuchając Ciała, Fizjo4life, i Blackroll Poland.

Położna z matki na córkę. Mama Leona i Nadii.

Hasła którymi kieruje się w pracy to “pokora wobec natury i szacunek dla medycyny”

Marlena Ochnio

Fizjoterapeuta

Niedługo więcej o mnie 🙂

Marcin Pieczyński

Ratownik Medyczny

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuję w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przez wiele lat pracowałem w  Pogotowiu Ratunkowym.

Jestem Instruktorem Ratownictwa Medycznego… i współwłaścicielem kota… 

W pracy lekarza pediatry najważniejsze jest dla mnie:
  • Zagwarantowanie leczenia i opieki w oparciu o najlepszą, udokumentowaną wiedzę.
  • Zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, godności oraz komfortu.
  • Rozwijanie wzajemnych relacji opartych na szacunku, zrozumieniu i uczciwości.
  • Budowanie dobrej komunikacji poprzez umiejętne słuchanie oraz udzielanie wyczerpujących informacji i porad w sposób zrozumiały dla pacjenta.

Marek Radzki

Kompleksowa opieka pediatryczna oparta na profesjonalizmie i doświadczeniu.

Ukończyłem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Katedrze Pediatrii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej W Warszawie, w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcego Szpitala i Konsultacyjnej Poradni Szczepień w Warszawie. Prywatną specjalistyczną praktykę lekarską w zakresie pediatrii prowadzę od 1993 roku. Doświadczenie pozyskane ze współpracy z Pacjentami oraz nieustanne doskonalenie zawodowe utwierdziły mnie w przekonaniu, że skuteczna opieka oraz leczenie wymaga zarówno wiedzy jak i pełnych zaufania relacji z pacjentem.