List do Mamy i Taty

“Jestem w ciąży…”
krótkie zdanie, które buduje się w Twojej świadomości … Myśl, jaka niesie za sobą lawinę niezwykłych, czasem sprzecznych emocji… Szybciej bije Ci serce, tylko nie wiesz, czy to z radości, czy z lęku, który pojawił się zaraz za nią. Bo przecież – choć jesteś taka jak dawniej, wyglądasz normalnie, nie masz jeszcze nawet małego zarysu brzuszka, wiesz już doskonale, że:
Coś się zmienia…

Wiesz już, że nie ma dziewczyny, którą byłaś… Ta mała Istotka, o której istnieniu właśnie się dowiedziałaś – robiąc test lub podczas wizyty u lekarza, a której istnienie od jakiegoś czasu podejrzewałaś… zmienia Cię w dojrzałą kobietę – Matkę, która nosi  pod sercem nowe Życie – Małą Fasolkę, której zdjęcie być może przed chwilą dostałaś od lekarza po badaniu USG…

Niezwykłe uczucie…

Bez względu na to, jak długo czekałaś na wiadomość o dziecku, moment w którym dowiadujesz się, że Jest – zawsze niesie za sobą element zaskoczenia, niedowierzanie, że TO JUŻ, radość, ale także niepokój – czy dam radę, czy będę dobrą Mamą, a mój mąż/partner – dobrym Tatą dla naszego Dziecka…

Pojawia się pytanie – czy już dojrzeliśmy do rodzicielstwa, czy jesteśmy gotowi na powitanie dziecka w naszej rodzinie?

Ciąża trwa około 40 tygodni – to czas potrzebny na to, aby Twoje dziecko mogło rozwinąć się i dojrzeć do życia poza Twoim ciałem, ale to także czas abyś Ty dojrzała do macierzyństwa, a tata dziecka – do ojcostwa. To dla Was niezwykły czas, czas na wytworzenie nowych więzi i relacji.

Nie jesteście już tylko partnerami, mężem i żoną, ale od pierwszych dni ciąży – jesteście RODZICAMI – Mamą i Tatą.

Zapraszam Was w niezwykłą podróż
– ku spełnionemu, szczęśliwemu RODZICIELSTWU…
“Rodzi się Rodzina”- to Szkoła Rodzicielstwa – inna niż wszystkie … To miejsce, w którym spotykamy się nie tylko w okresie ciąży – po porodzie także możecie liczyć na naszą opiekę i wsparcie. Stały kontakt z położną – za pomocą telefonu czy prywatnej grupy na Messengerze – daje spokój i pewność, że kiedy pojawią się pytania, wątpliwości, problemy – zawsze można zwrócić się o pomoc… Prywatna grupa Messenger dla Absolwentek – to także bezpieczne miejsce wymiany opinii, uwag, możliwość zadania pytań i dzielenie się obawami i radościami Młodych Mam… To najlepsza grupa wsparcia, gdzie wszyscy się znają i często życzliwie udzielają sobie bezinteresownego wsparcia i pomocy.

Nasz zespół zaopiekuje się Młodą Mamą i Maluszkiem także w trudnych sytuacjach, jakie mogą Was spotkać po powrocie ze szpitala do domu. Teleporady czy videokonferencje w czasie pandemii – odbywają się o różnych porach dnia i nocy – w zależności od potrzeby … W sytuacjach kryzysowych – odwiedzamy Was w domu z zachowaniem najwyższych środków ostrożności – nawet 7 dni w tygodniu, jeśli kryzys zdarzy się w weekend. 

Młoda Mamo, Młody Tato – pamiętajcie … 

Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie… 

 

 Agnieszka Kacalak z Zespołem